Skip to content →

Uber kazí řidiči

Kdo by neznal přepravní aplikaci Uber, který je na jednu stranu jednou z nejúspěšnějších společností, která umožňuje snadné spojení člověka s řidičem; na stranu druhou v mnoha zemích nenáviděnou aplikací, kterou se snaží omezovat v penetraci trhu všemožní legislativci.

Nejsem tu od toho, abych filozofoval nad tím, zda je Uber vítaným či nenáviděným hostem v té konkrétní zemi, kde se vyskytuje jeho platforma. Všichni se ale shodneme na tom, že zejména negativní výstupy proti této platformě – ze stran municipalit, vlád, či samotných taxikářů – paradoxně zvyšují zájem o tuto alternativní přepravní službu.

Bohužel, co nejvíce kazí danou platformu, tak jsou paradoxně ti, kteří si pomocí ní chtějí přivydělat. Řidiči.

Není to poprvé, kdy jsem si tady v republice řekl, že se na tu aplikaci již vykašlu a zavolám si klasický taxi, protože buď mi řidič stornuje zakázku, nebo mi napíše, že je na jídle a mám si počkat dalších 25 minut, nebo cokoliv dalšího, co skutečně jako zákazník nechci řešit, nechci slyšet.

Řidič uberu mne nechtěl svézt, protože chtěl peníze v hotovosti, namísto využití platební brány v aplikaci

Ale aby to jen nevypadalo, že tento problém je pouze tady v republice. Ne. Určitě ne. V USA, kde je Uber na domovském pískovišti bych řekl, že je ta situace ještě horší – storna řidičů jsou prakticky před každou jízdou.

Je to velká škoda, že taková prima aplikace s dobrou myšlenkou je nakonec zabíjena zevnitř. Jejími vlastními přepravci. To kazí celou, jinak velmi pozitivní, zkušenost.

Published in Ze života

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *