Skip to content →

UAE AI Summer Camp 2018

Znáte to. Vaše dítě je a bude vždycky to nejkrásnější a nejchytřejší na celém světě. A proto mi nesmíte mít za zlé tvrzení, že jsem opravdu pyšný na to, kam se Clever Monitor v průběhu let posunul. Jsem hrdý na všechna partnerství, která jsme během minulých let navázali a stejná radost se dostavila i letos, když se nám podařilo stát se partnerem pro UAE AI Summer Camp v Dubaji.

UAE AI Camp vznikl pod záštitou nově zřízeného Ministry of Artificial Intelligence, jehož cílem je řídit zapojení umělé inteligence do všech sfér osobního i pracovního života a změnit její vnímání napříč širokou veřejností. AI je totiž stále často vnímána velmi negativně a s určitými obavami. A moc se tomu nedivím. Vždy když se o AI bavím s lidmi mimo obor, tak tento názor zaznamenávám celkem často. A možná i proto ministr Omar bin Sulta Al Olama přišel s iniciativou letního „kempu“, na kterém se nová generace studentů během července a srpna ponořila do tajů umělé inteligence na rozmanitých přednáškách a workshopech.

Spojené Arabské Emiráty si rozhodně nedávají malé cíle. Chtějí být do roku 2071 nejlepší zemí na světě. Uvědomují si důležitost vzdělávání a využívání moderních technologií ve svůj prospěch. Umělá inteligence se už stala součástí našich každodenních životů a UAE chtějí díky podobným iniciativám, jakým je AI camp, podpořit celý svět, aby se vydal na stejnou cestu spolu s nimi.

Clever Monitor zapojuje umělou inteligenci do svých marketingových platforem a díky technickému partnerství s Microsoftem jsme i my mohli předat praktické zkušenosti všem zvídavým studentům, podělit se s nimi o možnosti, které jsme v rámci vývoje produktů mohli implementovat do praxe a sdělit jim, že umělá inteligence může nevídaným způsobem naše životy usnadnit. Jak v pracovní, tak v soukromé sféře. AI je totiž skvělým prostředkem k dosažení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Spolu s automatizací totiž šetří fůru času. A kdo by dneska nedal království za to, aby měl více času?

Seznam partnerů akce

Za pomoc s údaji z naší zahraniční pobočky a tímto textem děkuji své kolegyni Terezce 🙂

Published in Práce

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *