Skip to content →

Proč jsem si vybral iPhone 8 Plus namísto iPhone X

Před několika málo dny jsem si pořídil nový mobilní telefon. Pokračuji v započatém trendu zvyku na Apple, takže má volba byla relativně jasná. Vybral jsem si nový iPhone 8 Plus 256GB. Mnoho ale lidí se zrovna nad tímto mým výběrem pozastavilo s otázkou, proč jsem si raději nevybral iPhone X. Níže sepisuji důvody…

Koncem ledna tohoto roku se mi podařilo, že jsem si rozbil docela dost ošklivě display mého původního iPhone 6 16GB. Byl jsem o víkend v kanceláři a jelikož jako podlážku máme plechové dlaždice, pod kterými je následně vedená všemožná kabeláž apod., tak tato podlážka má jednu velkou nevýhodu, pokud pomineme zvýšený efekt statické elektřiny 🙂 – lícování některých dlaždic při došlapu není 100% přesný a vznikají místa, kde je část této dlaždice vystoupnutý. A pokud na to cokoliv spadne, je to jako bodnutí kordem.

A přesně takto se mi podařilo rozbít display – jsem v práci, namažu si ruce krémem, vidím, že mi někdo volá a v rychlosti mne osobní mobil klouže z mé ruky a padá přímo na podlahu. První zásah bočně, což by ještě nebylo tak strašné, ale další rána rovnou do místa, kde byla trochu vystrčená dlaždice. Ošklivá dlaždice…

Dílo bylo dokonáno. Několik kousků skla vypadlo, pavouk přes většinu displaye a oči tak maximálně pro pláč.

#crash #iphone6 #display #spider #omg

A post shared by Lukas Hakos (@lukashakos) on

Naštěstí display se dá opravit, takže při prodeji s tím není problém. Nicméně vyvstala otázka, jaký mobil si pořídit? iPhone 8, iPhone 8 Plus nebo onen iPhone X?

Poslední dobou jsem relativně nenáročný uživatel mobilu. Největší předností je pro mne to, že to má dostatek kapacity paměti pro aplikace a data, funguje a příjemně fotí. Ale to jsem se moc daleko nepohnul… To splňují všechny tři modely.

Takže na to jdu jinak:

  • Miluji nové technologie a hračky, takže iPhone X toto splňuje.
  • X-ko je taky relativně malé a přesto velké, takže vlastně výhoda, že?
  • Rozlišení je u X jednoznačně nejlepší.

Jenže, je potřeba brát v potaz i trochu negativ…

Vlastně problém s displayem, resp. pixely, mne nejvíce dokopal k tomu, že jsem tento přístroj zavrhl a raději si pořídil větší Plusko, na kterém alespoň mohu lépe fungovat s fotkami z cest.

iPhone X je jistě velmi báječný telefon, který mne baví a láká, ale dokud se mu nevychytají mouchy, které provází většinu věcí, které jsou ve verzi 1.0, tak je to něco, k čemu jsem zatím nedůvěřivý.

Published in Ze života

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *