Skip to content →

Letní Praha

Praha je kouzelná za každého počasí a v každém ročním období. Léto je ale přeci jen trochu víc výjimečnější v běžném koloritu života města. Česká děvčata, řadící se mezi nejkrásnější ženy světa, chodí směle oblékané; dopravní podnik provozující městskou hromadnou dopravu prodlouží čekání na spoje, nebo – aby našinec neztratil bystrost – změní číslování některých nejvytíženějších spojů, ať se již jedná o tramvaje nebo autobusy; a jinak krásné město se zahalí do jedné velké stavební plochy.

Pravdou je, že celá Česká republika je tak jedno velké staveniště a snad by stálo za zamyšlení se, aby se na hraničních vjezdech do naší země umístila ještě zónová cedule s nápisem: „Projíždíte stavbou“.

Proč ale toto celé zmiňuji. Pokud pomineme fakt, že Praha je v létě skutečně vždy jedna velká stavba – tu uzavírka, tam nějaká díra, zde rozbořená silnice kvůli nekvalitně položenému povrchu – a, aby snad toho nebylo málo, ještě do toho plácneme průjezd pár tisíc motorek, které de-facto zastaví průjezd komplet centrem :-), tak se z prapodivných zákoutí vyklubou i tací, kteří mají potřebu na křižovatkách přiběhnout a omývat čelní (případně i jiná) okna aut při čekání na zelenou…

Nevím proč, ale tohle mi vadí z celé letní Prahy asi nejvíce. Že mi někdo začne sahat na auto, aniž bych ho o to požádal. A kdo ví, jestli mi ho ještě nějakým kamínkem v houbě nepoškrábe 🙁 A vadilo by mi to asi i v případě, že po našem bývalém vzoru – Spojených státech – by se mi auto snažila umýt svými vnadami nějaká roštěnka, kde je při některých příležitostech běžná akce.

Takže pozor na křižovatkách na Míráku, u výjezdu z Revoluční směr Štefánikův most, u Tančícího domu a na jistě mnoha dalších místech v Praze.

Ach jo…

Published in Ze života

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *