Skip to content →

iOS 11 z pohledu email marketéra

Už jsme zjistili, jak nám vlastně bude vypadat nový iPhone 8 i iPhone X. Nějaký ten pátek již i víme, že od 19.9.2017 bude dostupný nový iOS 11, který je zatím stále dostupný jen v rámci Apple Developer programu ve verzi Beta. Co to ale bude znamenat pro svět email marketingu? Změní se vůbec něco?

Předně, moji drazí čtenáři to vypadá, že nám po dlouhé době vypadne z iOS – konkrétně z built-in aplikace Mail.app – podpora HTML5 videa. Pokud jste se snažili být proto progresivní frikulíni (free–cool–in), můžete se rozloučit s kouzlením pro klienta v podobě zasazování <video> tagu do emailových zpráv pro iPhone/iPad, neboť tento tag alespoň ke dnešnímu dni nefunguje. Pokud jej nyní použijete, nezobrazí se klasická značka pro přehrání, ale pouze statický obrázek, se kterým nelze nic moc dělat 🙁 Parser z něho udělá de-facto <img>.

Takže to, co bylo super na verzi iOS 10 (kam se právě implementovala podpora HTML5 videa) se opět v tichosti ruší 🙂

Ale nezoufejme. Stejně – kdo by stál o to dostat mail, být někde na GRPS a táhnout hory dat pro to, aby se mi přehrálo video, které bych si stejně raději pustil o pár hodin později (až budu alespoň na LTE) na YouTube nebo Vimeo? A nakonec stejně zjistit, že to video byl naprostý marketingový výblitek…

Aktualizace: Tak to vypadá, že nefunkčností přehrávání videa trpí pouze některé betaverze připravovaného iOS. Finální aktualizace proto bude až v době jeho release.

Published in Práce

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *