Skip to content →

iOS 11.3: iMessage do iCloudu

Většina vylepšení operačního systému, ať již macOS, iOS nebo případně watchOS či tvOS mne nechává zcela klidným. Přijímám změny a vylepšení tak, jak jsou. Nicméně čas od času ve mne zarezonuje něco, na co se skutečně začnu těšit. A to se nyní (snad) stane i s příchodem iOS 11.3.

Řešit nebudu problémy s výkonností iPhone contra kondicí akumulátoru, což je nyní dost velké téma. Ale chtěl bych se zmínit o přesunu iMessage do iCloudu.

Proč zrovna toto? Tato funkcionalita měla přijít do iOS již s major verzí 11, nicméně společnost Apple potřebovala pravděpodobně delší čas na testování nové funkcionality, případně potřebovala hasit trochu jiné problémy… 🙂 Dle ale posledních informací z betatestování verze 11.3 to vypadá, že tato zajímavá funkcionalita bude konečně vydána v produkčním užití.

A proč nad tím tak pěji ódy?

Tato funkce se mi zalíbila již v době, co jsem měl svůj iPhone 6 16 GB, než jsem jej byl nucen nahradit za iPhone 8 256 GB. Důvodem bylo jednak to, že se mi podařilo rozbít display, ale také hlavně to, že jsem měl jen 16 GB interní paměti. A to je v dnešní době hodně málo. Skutečně hodně málo. A i když prakticky všechno mám vecpané na iCloud, tak optmalizace úložiště už byla v mém případě nedostačující.

A právě s touto funkcí se jednak přesunou všechny zprávy ze všech zařízení hezky do iCloudu, včetně příloh, a současně v každém zařízení bude dostupný tentýž komunikační obsah. Nyní mám něco v tabletu, něco v mobilu, něco v počítači. A jako bonus, ušetříte místo ve svém zařízení 🙂

Po dlouhé době je toto něco, na co se skutečně těším, i když už nyní mám nový mobil a paměti „habakuk“ 😀

Published in Ze života

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *