Skip to content →

Flying Blue: Změny v bonusovém programu Air France a KLM

Jak nyní pár dní řeším svůj itinerář na následující měsíce, tak jsem velmi velkou náhodou i zjistil to, že členský program Flying Blue, který je využíván leteckými společnostmi Air France a KLM projde od 1. dubna 2018 velkou změnou. A apríl to skutečně není… 🙂

Po mnoho let je bonusový program Flying Blue neupraven. Sem tam přibyl nějaký ten benefit, občas změny ve SkyShopu, nicméně nic zásadního, co by se týkalo získávání a uplatňování leteckých mil.

Od 1. dubna se ovšem změní ta hlavní podstata tohoto programu – současné získávání mil na základě vzdálenosti bude nahrazen za systém útraty.

Jelikož se jedná o nemalou změnu reagovalo se na to i úpravou členského programu – Flying Blue Reinvented.

Proč to sem ale zmiňuji? Letecké společnosti Air France a KLM nejsou využívány jen turisty z Evropy, ale i mnohými z USA. Zejména kvůli výhodám letecké aliance SkyTeam a také proto, že mnoho kreditních karet, které přinášejí svým majitelům určité benefity, jsou založené na principu útrata–bonusové míle.

Pokud by to někoho zajímalo, tak na nově zakoupené lety od 1. dubna v rámci daného systému se budou získávat míle následujícím způsobem, dle úrovně členství:

  • Ivory členové: 4 míle za utracené euro
  • Silver členové: 6 mil za utracené euro
  • Gold členové: 7 mil za utracené euro
  • Platinum členové: 8 mil za utracené euro

Je to hezky demonstrované už i na jejich leteckých kalkulačkách, pomocí kterých si lze ověřit, kolik mil dostanete a rovnou i spočíst, co si za ně případně pořídíte.

Flying Blue: Miles

A po novém…

Flying Blue: XP

Published in Cestování

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *