Skip to content →

Domácí kino v počítači

Při prohrabování se hledáním nějaké starší digitální stopy pro účely tak trochu nostalgie, tak trochu marketingové potřeby, jsem narazil na jeden digitalizovaný článek uveřejněný v květnu 2006 v časopise CHIP. Pojednával o mých dvou produktech, kterými jsem se ve svých 18 letech zabýval – přehrávači videa. Athena DVD Player! a EasyDVD.

Z dnešního pohledu triviální věc, která se složí v lepším IDE během pár minut, protože na všechno jsou programovací frameworky, které se jen nalinkují, zavolají a… máme přehrávač. Nebo proč se něčím obtěžovat, rovnou si stáhnu kódy již něčeho hotového, upravím to a mohu si s tím hrát dál.

CHIP 5/2006: Domácí kino v počítači (náhled)
Časopis CHIP, květen 2006

Nicméně před 12 lety to tak triviální nebylo. Tehdy jsem ještě aktivně programoval v Delphi (pro ty, kterým to nic moc neříká, tak se jednalo o jazyk Object Pascal implementovaný od společnosti Borland) a knihovny na přehrávání všeho možného nebylo moc. Něco málo bylo díky, tehdy ještě hodně rozšířenému, DivX, ale to bylo tak vše. Audio bylo na tom o poznání lépe.

Ale proč to píšu – když se tak člověk ohlédne do historie zjistí, při dalším Googlení, že ty produkty jsou stále funkční a že je někdo i používá – je to báječný pocit 🙂

Prostě jsem to dobře „naprgal“ 😀

Published in Média

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *